Akce v průběhu roku

Pravidelně v průběhu celého roku pořádáme několik akcí. Tyto akce jsou pořádány již několik let a stále nás to baví. Krom těchto pravidelných akcí, také každoročně pořádáme i něco navíc. Třeba jednou za 5-10 let oslavujeme Výročí založení. Přidáváme akci pro děti na Dětský den apod.

Hasičské Jelito

Jedná se o posezení s hasiči. Kde je možné si tradiční zabijačkové pochutiny zakoupit nebo přímo ochutnat na hasičské zbrojnici. V místě podáváme teplý vepřový guláš a černou polévku.

Období zabijaček, je obvykle v zimních měsících až do masopustního úterý. V dřívějších dobách se zabijačky konaly výlučně v zimních mrazivých měsících, kdy bylo možné velké množství sádla, masa, ale hlavně výrobků z vnitřností lépe uchovat. I proto se v tomto období na vesnicích odbývalo nejvíce svatebních hostit, při nichž vedle ovarů, jitrnic, jelit a pečeného masa nesměly chybět ani na sádle smažené koblížky, šišky a boží milosti.

Ostatky - Masopust

Masopust je třídenní lidový svátek, který ve své podstatě sice nemá nic společného s liturgií, ale přesto je podřízen běhu církevního kalendáře. Slavil se ve dnech předcházejících Popeleční středě, kterou začíná 40denní půst před Velikonocemi. Protože datum Velikonoc je pohyblivé, byl pohyblivým svátkem i masopust.

Den s hasiči

Jedná se o den, kdy otevřeme hasičskou zbrojnici pro děti a jejich rodiče. Uspořádáme pár soutěží pro děti a dobře se u toho bavíme.

Soutěž TFA - Železný Saňař

Jedná se také o silový sport, který napodobuje vše, co musí hasič zvládnout - přežít při zásahu.

Není to nic jednoduchého, jedná se o dráhu v přibližné délce 250m, kterou neběží v teniskách, ani tretrách nebo v krátkém tričku. Vše probíhá v kompletním zásahovém ustrojení včetně dýchacího přístroje. Pro představu celý zásahový oděv včetně dýchacího přístroje váží cca 20kg. S touto vahou na startu absolvuje přibližně 9 silových úkolů (záleží na pořadateli soutěže). Vezměme jen některé jako třeba přeskok přes bariéru, která má výšku 2m (někdy 3m), přenos figuríny s vahou 80kg nebo 80x bouchnout 10kg kladivem a to pořád v tom hasičském brnění.

Vánoční hasiči

Jedná se o novou akci, pro děti na Vánoční svátky. K této akci nás přiměla doba pandemická, kdy jsme se nemohli setkávat. Proto jsme na hasičce měli nápad ozdobit hasičské auto světýlky a vyjet do ulic. Tak abychom těm malým capartům udělali radost pod okny.