Hasičský sport

Sbor se nyní věnuje několika sportovním odvětvím, které jsou:

1. Požární sport dětí

Děti běžně soutěží ve dvou kategoriích - mladší a starší žáci. V letních měsících soutěží v Požárním útoku a štafetě, v zimních měsících nejčastěji v Uzlování. Mezi tyto soutěže je ještě Branný závod a Požární plamen. Tyto dva poslední jmenované jsou závody v hasičské všestrannosti (Zdravověda, Topografie, Střelba, Hasičské značky, Uzlování, Šplh, Orientace v terénu)

2. Požární sport dospělých

Dospělí mají obvykle závody v letních měsících a věnují se Požárnímu útoku a štafetám. Mohou z místních kol postoupit do okresních, krajských a celostátních, záleží jen na jejich zdatnosti.

3. TFA - Železný hasič

Jedná se také o silový sport, který napodobuje vše, co musí hasič zvládnout - přežít při zásahu.

Není to nic jednoduchého, jedná se o dráhu v přibližné délce 250m, kterou neběží v teniskách, ani tretrách nebo v krátkém tričku. Vše probíhá v kompletním zásahovém ustrojení včetně dýchacího přístroje. Pro představu celý zásahový oděv včetně dýchacího přístroje váží cca 20kg. S touto vahou na startu absolvuje přibližně 9 silových úkolů (záleží na pořadateli soutěže). Vezměme jen některé jako třeba přeskok přes bariéru, která má výšku 2m (někdy 3m), přenos figuríny s vahou 80kg nebo 80x bouchnout 10kg kladivem a to pořád v tom hasičském brnění.

Naším nejúspěšnějším zástupcem v tomto sportu je pan Petr Slouka